Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne post thumbnail

Zajmujemy się specjalistycznymi tłumaczeniami technicznymi. Tłumaczymy profesjonalnie i rzetelnie, oferując najwyższą jakość tłumaczeń najbardziej skomplikowanych tekstów. Znamy ogrom sformułowań technicznych i ich odpowiedniki w różnych językach, a jednocześnie śledzimy nowe trendy i zmiany w branżach, dzięki czemu jesteśmy w stanie bez problemu przetłumaczyć teksty bardzo zaawansowanej i niestandardowej tematyce z różnych dziedzin. Do tłumaczeń technicznych zalicza się różne sektory, m. in. budownictwo, motoryzacja, rolnictwo i wiele innych, gdzie występuje charakterystyczna nomenklatura. Często są to teksty, które odgrywają istotną rolę w procedurze wprowadzenia produktu na rynek międzynarodowy. Umiejętności techniczne tłumacza i jego zdolności lingwistyczne są w tym przypadku niezwykle cenne. Zapraszamy do współpracy z biurem tłumaczeń Transleo, które oferuje profesjonalne tłumaczenia techniczne w Krakowie.

Tłumaczymy teksty techniczne takie jak:

 • dokumentacje, w tym dokumentacje przetargowe
 • specyfikacje techniczne
 • instrukcje montażu
 • instrukcje obsługi
 • książki serwisowe
 • katalogi produktów
 • broszury informacyjne
 • i inne

Zawodowi tłumacze z odpowiednimi kwalifikacjami:

Zespół biura tłumaczeń Transleo to wysoce wykwalifikowani tłumacze, posiadający ogromną wiedzę językową i wieloletnie doświadczenie, także w oferowanych przekładach specjalistycznymi, jakimi są tłumaczenia techniczne. Ponadto, biuro tłumaczeń Transleo cały czas podnosi kwalifikacje swoich pracowników poprzez uczestnictwo w szkoleniach organizowanych przez polskie jak i zagraniczne firmy. Dzięki temu pracownicy mogą przyswoić terminologię techniczną, jak również mogą lepiej zrozumieć zagadnienia, z którymi spotykają się tłumacząc teksty techniczne.

Unikalny system obniżający koszty tłumaczeń:

W biurze Transleo tłumaczenie techniczne wykonują profesjonalni tłumacze. Zapewniają oni wysoką jakość tłumaczeń, a jednocześnie jeżeli jest to możliwe stosują sprawdzone metody skracania czasu potrzebnego na przetłumaczenie tekstu, przez co możemy zaproponować znacznie niższe koszty także trudnych do przetłumaczenia tekstów, jakimi są tłumaczenia techniczne. Do tego celu wykorzystywane są zaawansowane oprogramowania, którymi dysponuje nasze biuro. Obsługa tych programów jest skomplikowana, dlatego tłumacze biura Transleo przechodzą szkolenia, aby opanować korzystanie z narzędzi do poziomu satysfakcjonującej użyteczności. Dzięki umiejętności obsługi specjalistycznych narzędzi mamy możliwość tworzenia baz terminologicznych dla danego klienta lub szerszych baz branżowych, które wykorzystuje się w kolejnych tłumaczeniach. Dzięki temu tłumacz pracujący nad tekstem oszczędza mnóstwo czasu na szukanie odpowiednika technicznego zwrotu. Jednocześnie koszty przetłumaczenia znacznie się obniżają. Nie wynoszą już za każdym razem 100%, a na przykład 75%, 50% czy jedynie 25%. W skali kilkuset przetłumaczonych stron, które potrzebne są klientowi daje to naprawdę ogromne oszczędności. Warto zaznaczyć, że terminologia może być stosowana jednolicie, ale istnieje także możliwości modyfikacji bazy terminologicznej na potrzeby danego zlecenia.

Kompleksowe dokumenty w jednym zleceniu:

Teksty techniczne często charakteryzują się specyficznymi formatami, które nadają znaczenia całości. Posiadamy kwalifikacje w specjalistycznych tłumaczeniach technicznych, ale mamy też gruntowną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie techniki, dzięki czemu możemy zaproponować kompleksowo przetłumaczone dokumenty techniczne wraz z rysunkami i wykresami, które pozwalają na odpowiednie usadowienie tekstu lub stanowią jego uzupełnienie. Ponadto, przy bardziej skomplikowanej dokumentacji w ramach dodatkowych usług oferujemy również usługi profesjonalnego grafika czy programisty, co pozwala na przygotowanie gotowego materiału do wykorzystania bez potrzeby angażowania innych firm czy specjalistów zewnętrznych. Zlecając całość prac Transleo oszczędzają Państwo czas na wyszukiwanie ofert, a jednocześnie zmniejszają ponoszone koszty, gdyż kompleksowa usługa realizowana przez nasze biuro będzie zawsze najtańsza.

Szybkie terminy realizacji tłumaczeń:

Tłumaczenia techniczne oferowane są w dwóch trybach realizacji: tryb standardowy i tryb ekspresowy. Chętnie przedstawimy szczegóły dotyczące tłumaczeń technicznych, jak również warunki współpracy i obowiązujące ceny. Jesteśmy do dyspozycji zawsze wtedy, gdy nas Państwo potrzebują. Zrealizujemy tłumaczenia techniczne na czas, niezależnie od stopnia skomplikowania tekstu, zachowując przy tym wysoką jakość.

Dlaczego warto zlecić tłumaczenia techniczne Transleo?

Tłumaczenia techniczne Kraków, które oferuje poprzez biuro Transleo to wiele korzyści:

 • najwyższa jakość tłumaczeń technicznych przy zachowaniu optymalnych kosztów,
 • dla stałych klientów baza terminologiczna tworzona poprzez zaawansowane oprogramowania,
 • obniżenie kosztów kolejnych tłumaczeń technicznych nawet o 30%,
 • kompleksowe dokumenty wraz z rysunkami i wykresami w cenie tłumaczenia,
 • gwarantowana jednolitość stylu tekstu nawet w przypadku dużych zleceń realizowanych przez grupę tłumaczy.

Jeżeli interesują Państwa profesjonalne tłumaczenia techniczne Kraków jakie oferuje, zapraszamy do kontaktu z biurem Transleo, w najwygodniejszej dla Państwa formie:

 • adres: Kraków 30-034, Plac Axentowicza 3/4
 • telefon: 880 590 950
 • e-mail: biuro@transleo.pl